China's roestvrijstalen export: marktoverzicht 2026

Jun 04, 2026

Laat een bericht achter

China produceert ongeveer 60-65% van het mondiale roestvrij staal en is goed voor 45-50% van de mondiale roestvrijstalen export. In 2025 exporteerde China naar schatting 3,8-4,2 miljoen ton roestvrijstalen producten. Voor 2026 wordt verwacht dat de exportvolumes jaar-op-jaar met 5-8% zullen groeien tot 4,0-4,5 miljoen ton, aangedreven door concurrerende prijzen, verbeterde productkwaliteit en een groeiende vraag uit Zuidoost-Azië, het Midden-Oosten en de opkomende markten.

 

Chinas Stainless Steel Export

 

Dit artikel geeft een uitgebreid overzicht van de Chinese exportmarkt voor roestvrij staal in 2026, waarbij exportvolumes, belangrijke bestemmingsmarkten, productmix, concurrentievoordelen, handelsbelemmeringen, kwaliteitsnormen en inkoopstrategieën voor internationale kopers worden geanalyseerd. Alle gegevenstabellen bevatten expliciete bronvermeldingen ter ondersteuning van inkoopbeslissingen.

 

Productie 2025:China produceerde in 2025 ~38-40 miljoen ton roestvrij staal (~62% van de mondiale productie)

 

Exportvolume:Geëxporteerd ~3,8-4,2 miljoen ton (~10% van de productie)

 

Belangrijkste markten:Belangrijkste exportbestemmingen: Zuidoost-Azië (35%), Midden-Oosten (18%), Europa (12%)

 

Productmix:Belangrijkste exportproducten: rollen/platen (45%), buizen/buizen (25%), staven/draad (20%)

 

Kostenvoordeel:Prijsvoordeel ten opzichte van Europese fabrieken: 15-30% lager (varieert per kwaliteit en volume)

 

Kwaliteit:Kwaliteit: Grote Chinese fabrieken voldoen nu aan de ASTM-, EN- en JIS-normen met een naleving van 95-98%

 

De Chinese roestvrij staalindustrie

 

Productiecapaciteit en output

 

Tabel 1: Chinese ruwe productie van roestvrij staal versus mondiaal (2020-2026)

 

Jaar

China Ruwe SS-productie (Mt)

Mondiale productie (Mt)

China-aandeel

Jaar op jaar groei

2020

30.1

50.8

59.3%

+2.1%

2021

32.6

52.4

62.2%

+8.3%

2022

33.9

53.1

63.8%

+4.0%

2023

36.2

55.8

64.9%

+6.8%

2024

37.8

57.2

66.1%

+4.4%

2025 (schatting)

39.5

58.5

67.5%

+4.5%

2026 (project)

41.5

60.0

69.2%

+5.1%

 

De Chinese productie van roestvrij staal is sinds 2020 gegroeid met een samengesteld jaarlijks groeipercentage (CAGR) van ongeveer 4,5%, waarmee de mondiale groei van 2,8% in dezelfde periode aanzienlijk wordt overtroffen. De dominantie van het land wordt gedreven door geïntegreerde toeleveringsketens, schaalvoordelen en voortdurende investeringen in smelt- en walscapaciteit.

 

Grote Chinese producenten van roestvrij staal

 

Tabel 2: Grote Chinese producenten van roestvrij staal (geschatte productie voor 2025)

 

Producent

2025 geschat. Uitgang (Mt)

Belangrijkste producten

Focus exporteren

Belangrijkste certificeringen

Tsingshan Holdinggroep

6.5-7.0

Spoelen, platen, pijpen, nikkel

Zuidoost-Azië, Midden-Oosten

ASTM, EN, JIS, NORSOK

Baosteel (Baowu) Roestvrij

4.5-5.0

Rollen, platen, platen

Europa, Noord-Amerika, Azië

ASTM, EN, JIS, PED

Taiyuan ijzer en staal (TISCO)

3.8-4.2

Platen, spoelen, speciale kwaliteiten

Europa, Azië, Midden-Oosten

ASTM, EN, JIS, LR, DNV

Zhangjiagang Pohang (ZPSS)

2.5-2.8

Koudgewalste rollen, platen.-

Azië, Europa, Amerika

ASTM, EN, JIS, RoHS

Jiuquan ijzer en staal (JISCO)

2.0-2.3

Platen, spoelen, pijpen

Zuidoost-Azië, Midden-Oosten

ASTM, EN, JIS

Lianzhong (Guangxi) Roestvrij

1.8-2.0

Warmgewalste rollen, platen-

Zuidoost-Azië, Afrika

ASTM, EN, JIS

Zhejiang Jiuli (Koninkrijk)

1.5-1.8

Leidingen, buizen, fittingen

Globaal (speciale focus)

ASTM, EN, JIS, NACE

Andere molens (gecombineerd)

15.0-17.5

Verscheidene

Verscheidene

Verscheidene

 

Exportvolume- en waardetrends (2020-2026)

 

De Chinese export van roestvrij staal heeft opmerkelijke veerkracht getoond ondanks de mondiale handelsspanningen, anti-antidumpingmaatregelen en de COVID-19-pandemie. De volgende tabellen kwantificeren de trends.

 

Exportvolume per jaar

 

Tabel 3: China exportvolume en waarde van roestvrij staal (2020-2026)

 

Jaar

Exportvolume (Mt)

Exportwaarde (USD miljard)

Gem. Exportprijs (USD/t)

Jaar-volumewijziging

2020

2.85

6.8

2,386

-5,2% (COVID-impact)

2021

3.42

9.1

2,660

+20.0%

2022

3.65

10.8

2,959

+6.7%

2023

3.78

10.2

2,698

+3.6% (prijsdaling)

2024

3.95

10.9

2,759

+4.5%

2025 (schatting)

4.10

11.5

2,805

+3.8%

2026 (project)

4.35

12.5

2,874

+6.1%

 

Exportvolume per productcategorie (2025)

 

Tabel 4: Chinese roestvrijstalen export per productcategorie (schatting voor 2025)

 

Productcategorie

Exportvolume (Mt)

Aandeel van totaal

Gem. Exportprijs (USD/t)

Belangrijkste bestemmingen

Warmgewalste rollen/platen-

1.45

35.4%

2,450

Zuidoost-Azië, Midden-Oosten

Koud-gewalste rollen/platen

1.20

29.3%

3,100

Europa, Noord-Amerika, Azië

Buizen en buizen

0.85

20.7%

3,450

Midden-Oosten, Zuidoost-Azië, Afrika

Staven, staven, draad

0.35

8.5%

2,850

Zuidoost-Azië, Europa

Borden (zwaar)

0.15

3.7%

3,200

Midden-Oosten, scheepsbouw

Fittingen, flenzen, kleppen

0.08

2.0%

4,800

Noord-Amerika, Europa, het Midden-Oosten

Andere (smeedstukken, enz.)

0.02

0.5%

5,200

Speciale toepassingen

 

Belangrijkste exportmarkten en bestemmingen

 

Tabel 5: Chinese exportbestemmingen voor roestvrij staal per regio/land (schatting voor 2025)

 

Regio / Land

Importvolume uit China (Mt)

Aandeel van de totale Chinese export

Gem. Prijs (USD/t)

Groeitrend

Zuidoost-Azië (totaal)

1.43

34.9%

2,720

Sterk (+8-12% op jaarbasis)

Vietnam

0.52

12.7%

2,680

Sterk

Thailand

0.38

9.3%

2,750

Gematigd

Indonesië

0.22

5.4%

2,650

Zeer sterk (nikkeltoeleveringsketen)

Maleisië

0.16

3.9%

2,780

Gematigd

Anderen (Filippijnen, Singapore)

0.15

3.7%

2,800

Gematigd

Midden-Oosten (totaal)

0.74

18.0%

2,980

Sterk (+6-10% op jaarbasis)

VAE

0.28

6.8%

3,050

Sterk

Saoedi-Arabië

0.22

5.4%

2,920

Sterk (Visie 2030 projecten)

Qatar, Koeweit, Oman

0.24

5.9%

2,950

Gematigd

Europa (totaal)

0.49

12.0%

3,150

Zwak (+1-3% op jaarbasis, tarieven)

Italië

0.12

2.9%

3,200

Gematigd

Duitsland

0.10

2.4%

3,280

Zwak (handelsbarrières)

Kalkoen

0.15

3.7%

2,980

Sterk (re-hub voor export)

Noord-Amerika

0.33

8.0%

3,400

Dalend (-5 tot -10% op jaarbasis)

Verenigde Staten

0.12

2.9%

3,650

Dalend (tarieven)

Mexico

0.11

2.7%

3,250

Gematigd

Canada

0.10

2.4%

3,350

Gematigd

Zuid-Azië

0.41

10.0%

2,860

Sterk (+10-15% op jaarbasis)

Indië

0.28

6.8%

2,820

Sterk

Pakistan, Bangladesh

0.13

3.2%

2,950

Sterk

Afrika

0.28

6.8%

2,920

Groeiend (+8-12% op jaarbasis)

Egypte

0.10

2.4%

2,980

Sterk

Zuid-Afrika, Nigeria

0.18

4.4%

2,880

Groeien

Zuid-Amerika

0.22

5.4%

3,050

Matig (+3-5% op jaarbasis)

Anderen

0.20

4.9%

3,100

Gemengd

 

Waarom Zuidoost-Azië de topbestemming is

 

Zuidoost-Azië is om verschillende redenen naar voren gekomen als de grootste markt voor de Chinese export van roestvrij staal: (1) snelle industrialisatie en infrastructuurontwikkeling; (2) Nabijheid van Chinese havens (5-10 dagen verzending versus. 30-45 dagen vanuit Europa of Noord-Amerika); (3) De groeiende vraag van de middenklasse naar apparaten, voedselverwerkingsapparatuur en constructie; en (4) ASEAN-China Free Trade Area (ACFTA), waarbij de tarieven op roestvrijstalen producten worden verlaagd.

 

Wat China exporteert

 

Tabel 6: Chinese roestvrij staalexport per kwaliteit/serie (schatting voor 2025)

 

Kwaliteit / Serie

Exportvolume (Mt)

Aandeel van totaal

Gem. Exportprijs (USD/t)

Belangrijkste toepassingen

200-serie (201, 202)

0.90

22.0%

1,850

Decoratief, keukenapparatuur, binnenpanelen

300-serie (304, 304L)

2.05

50.0%

2,950

Voedselverwerking, chemisch, algemeen gebruik

300-serie (316, 316L)

0.62

15.1%

4,200

Maritiem, chemisch, farmaceutisch

400-serie (430, 410)

0.35

8.5%

1,920

Auto's, apparaten, hitte-bestendig

Dubbelzijdig (2205, 2507)

0.08

2.0%

5,800

Ontzilting, chemicaliëntankers, onderzees

Nikkellegeringen (625, C276)

0.06

1.5%

22,500

Lucht- en ruimtevaart, chemische verwerking, marine

Andere specialiteit

0.04

1.0%

8,500

Energieopwekking, nucleair, medisch

 


 

Tabel 7: Kwaliteitsniveaus van de Chinese export van roestvrij staal

 

Kwaliteitsniveau

Beschrijving

Prijs versus Europese fabrieken

Typische kopers

Garantie / Molentestrapport

Premium (niveau 1)

Top Chinese fabrieken (TISCO, Baosteel, Tsingshan) - ASTM/EN/JIS gecertificeerd, volledige MTR

10-20% lager

EPC-aannemers, olie & gas, chemische fabrieken

NL 10204 3.1/3.2, volledige traceerbaarheid

Standaard (niveau 2)

Midden-fabrieken - ASTM-gecertificeerd, standaard MTR, goede oppervlaktekwaliteit

20-30% lager

Algemene fabricage, voedselverwerking, HVAC

NL 10204 2.1/2.2, basistraceerbaarheid

Economie (niveau 3)

Kleinere fabrieken - basis ASTM-naleving, beperkte kwaliteitscontrole, variabel oppervlak

30-45% lager

Constructie, decoratieve, niet-kritische toepassingen

Basis MTR, beperkte garantie

 

Concurrentievoordelen en kostenstructuur

 

Kostenvoordeelanalyse

 

Tabel 8: Vergelijking van de kostenstructuur - Chinese versus Europese roestvrijstalen fabriek (304L spiraal, basis 2025)

 

Kostencomponent

Chinese molen (USD/t)

Europese molen (USD/t)

Verschil

China voordeel

Grondstoffen (Ni, Cr, Fe, Mo)

1,650

1,720

-USD 70

4% (betere toegang tot erts)

Energie (stroom, gas)

180

320

-USD 140

44% (lagere energiekosten)

Werk

85

280

-USD 195

69% (verschil in arbeidskosten)

Afschrijvingen (investeringsafschrijvingen)

120

250

-USD 130

52% (oudere/lagere-planten)

Overhead en administratie

95

310

-USD 215

69%

Vracht (binnenlands naar haven)

25

N/A

-

Inbegrepen

Totale conversiekosten (ex-ruw-mat)

505

1,160

-USD 655

56% lager

Totale FOB-fabriekspoortkosten

2,155

2,880

-USD 725

25% lager

Plus: Zeevracht naar Europa/NA

+450

0 (binnenlands)

+450

Vermindert voordeel

Geleverde kostenvergelijking

2,605

2,880

-USD 275

10% lager afgeleverd

 

Tabel 8 laat zien dat Chinese roestvrij staalfabrieken een aanzienlijk kostenvoordeel hebben op het gebied van conversiekosten (56% lager dan Europese fabrieken), gedreven door lagere energiekosten, arbeidskosten en overheadkosten. Zeevracht compenseert dit voordeel voor verre markten echter gedeeltelijk. Voor nabijgelegen markten (Zuidoost-Azië, Midden-Oosten) bedraagt ​​het geleverde kostenvoordeel 15-25%. Voor verre markten (Noord-Amerika, Noord-Europa) krimpt het voordeel naar 5-15%.

 

Geen-prijsconcurrentiefactoren

 

Doorlooptijd:Grote Chinese fabrieken bieden een doorlooptijd van 4 tot 8 weken voor standaardkwaliteiten (vergelijkbaar met westerse fabrieken).

 

MOQ-flexibiliteit:Minimale bestelhoeveelheden (MOQ) zo laag als 1-2 ton voor standaardkwaliteiten (lager dan de typische MOQ van 5-10t voor Europese fabrieken).

 

Documentatie:Tier 1-fabrieken bieden EN 10204 3.1/3.2 MTR, inspectieopties van derden- en volledige traceerbaarheid.

 

Logistieke infrastructuur:Grote havens (Shanghai, Ningbo, Zhangjiagang) beschikken over speciale roestvrijstalen exportterminals met een capaciteit van 500,000+ ton/maand.

 

Klantenservice (zachte factor):Communicatie op basis van WeChat/WhatsApp-, responsieve verkoopteams en bereidheid om te onderhandelen over prijs en betalingsvoorwaarden.

 

Handelsbeleid, tarieven en belemmeringen

 

Belangrijkste handelsbelemmeringen per regio

 

Tabel 9: Grote handelsbelemmeringen die de Chinese export van roestvrij staal beïnvloeden (2025-2026)

 

Regio / Land

Type handelsbarrière

Beoordeel / Maatregel

Betrokken producten

Impact op de Chinese export

Verenigde Staten

Sectie 232 Tarief

25% ad-valorem

Alle roestvrijstalen producten

Ernstige - export met 60% gedaald sinds 2018

Verenigde Staten

Anti-dumping (AD)

Varieert per molen (15-76%)

Roestvrij stalen plaat, pijp

Ernstige - specifieke fabrieken worden zwaar bestraft

Europese Unie

Beveiligingsmaatregelen

10,4-25% (quotum + tarief)

Roestvrijstalen rollen, platen

Gematigde quota's van - staan ​​bepaalde exports toe

Europese Unie

Anti-dumping (AD)

14,5-19,3% (geselecteerde fabrieken)

Warmgewalste RVS-spoelen

Gematigde - getroffen fabrieken kunnen hun route omleiden

Indië

Anti-dumping (AD)

USD 309-1.851/t (varieert)

Platte producten van roestvrij staal

Significante - grote bestemming getroffen

Indië

BIS-certificering

Verplichte BIS-licentie

Alle roestvrijstalen producten

Matige - administratieve barrière

Zuidoost-Azië (ASEAN)

Preferentiële tarieven (ACFTA)

0-5% (为中国产品)

Alle roestvrijstalen producten

Positief - ondersteunt de Chinese export

Kalkoen

Vrijwaringsmaatregel

6-15% (gebaseerd op quota)

Roestvrijstalen spoelen, platen

Gematigd - Turkije is een herexportcentrum voor -

Brazilië

Anti-dumping (AD)

USD 250-850/t

Roestvrij stalen platen, rollen

Matig - kleinere markt

Australië

Anti-dumping (AD)

USD 120-680/t

Roestvrij stalen buis, buis

Kleine - kleine markt

 

Exportbelastingkortingen en overheidssteun

 

De Chinese overheid ondersteunt de export van roestvrij staal via een kortingssysteem op de toegevoegde waarde (btw). Vanaf 2026 bedraagt ​​het BTW-kortingstarief voor de meeste roestvrijstalen producten (HS-codes 7218-7222) 9-13%, wat betekent dat exporteurs 9-13% van de 13% BTW die op binnenlandse aankopen is betaald, kunnen terugvorderen. Dit verlaagt de FOB-prijs effectief met 9-13% vergeleken met de binnenlandse verkoop, wat een aanzienlijk concurrentievoordeel oplevert.

 

Kwaliteitsnormen en certificeringen

 
Quality Standards and Certifications
 

Naleving van normen

 

Tabel 10: Naleving van normen per Chinese fabriek (beoordeling 2025)

 

Standaard

Domein

Nalevingspercentage Chinese fabrieken (Tier 1)

Nalevingspercentage Chinese fabrieken (Tier 2)

Opmerkingen

ASTM A240/A240M

RVS platen, platen, spoelen

98%

85-90%

Meest gebruikelijk voor export

ASTM A312/A312M

RVS naadloze/gelaste buizen

95%

80-88%

Algemeen aanvaard

EN 10088-2

SS technische leveringsvoorwaarden

92%

75-85%

Europese markt

JISG4304/G4305

RVS platen, platen (Japan)

98%

90%

Japanse standaard

NORSOK M-630

SS voor offshore/maritiem

70% (geselecteerde fabrieken)

30%

Premium markt

NACEMR0175

SS voor zure service

85% (geselecteerde fabrieken)

50%

Olie en gas

PED 2014/68/EU

Richtlijn drukapparatuur

90%

60%

Europese drukvaten

ABS/DNV/GL/LR

Certificering van maritieme klasse

88%

55%

Scheepsbouw

 

Molentestrapporten (MTR) en traceerbaarheid

 

Een veel voorkomende zorg onder internationale kopers is de authenticiteit en volledigheid van Mill Test Reports (MTR’s). Chinese fabrieken hebben de MTR-kwaliteit sinds 2020 aanzienlijk verbeterd. Tier 1-fabrieken bieden nu standaard EN 10204 3.1 of 3,2 MTR's, met volledige chemische analyse, mechanische eigenschappen, warmtebehandelingsgegevens en traceerbaarheid tot aan de smelthitte. Voor kritische toepassingen moeten kopers EN 10204 3.2 specificeren en vóór verzending een SGS- of TUV-inspectie in de fabriek vereisen.

 

MTR-vereiste:Geef altijd EN 10204 3.1 minimum op; 3.2 voor kritische toepassingen.

 

Inspectie door derden-:SGS-, TUV-, BV- of DNV-inspectie in de fabriek (vóór-verzending). Kosten: USD 800-2.500 per inspectiebezoek.

 

Traceerbaarheid:Vraag volledige traceerbaarheid aan (smelthittenummer, plaatnummer, walsbatch).

 

Speciale gevallen:Voor toepassingen in de kern-, ruimtevaart- of hogedruksector- kunt u het kwaliteitssysteem van de fabriek persoonlijk controleren.

 

Toekomstperspectief: 2026-2030

 

Groei van het exportvolume:De Chinese export van roestvrij staal zal naar verwachting groeien van ~4,1 miljoen ton (2025) naar ~5,5 miljoen ton (2030), een CAGR van ~6%.

 

Indonesische toeleveringsketen:De Indonesische productie van roestvrij staal (Tsingshan, enz.) zal steeds meer gaan dienen als de ''China Plus One'' exportbasis, met lagere blootstelling aan tarieven.

 

Aanpassing van handelsbarrières:Handelsbarrières in de VS en de EU zullen blijven bestaan, waardoor Chinese fabrieken zullen moeten diversifiëren naar Afrika, Zuid-Azië en Latijns-Amerika.

 

Kwaliteitsverbetering:Chinese Tier 1-fabrieken investeren in hoogwaardige -kwaliteiten (superaustenitisch, superduplex, nikkellegeringen) om hogerop te komen in de waardeketen.

 

ESG en CO2-voetafdruk:Chinese fabrieken passen ESG-rapportage, vermindering van de CO2-voetafdruk en groene staalinitiatieven toe om aan de eisen van Europese en mondiale kopers te voldoen.

 

Digitalisering:Digitalisering van de orderverwerking, het realtime volgen van de productie- en op AI- gebaseerde kwaliteitsvoorspellingen zullen de servicekloof met westerse fabrieken verkleinen.

 

Verwacht exportvolume per regio (2030)

 

Tabel 13: Verwacht China-exportvolume van roestvrij staal per regio (2025-2030)

 

Regio

Export 2025 (Mt)

2030 geprojecteerd (Mt)

CAGR

Belangrijkste groeimotor

Zuidoost-Azië

1.43

2.10

+8.0%

Productie FDI, infrastructuur

Midden-Oosten

0.74

1.15

+9.2%

Visie 2030-projecten, ontzilting, petrochemie

Zuid-Azië (India, enz.)

0.41

0.72

+11.9%

Industrialisatie, verstedelijking

Afrika

0.28

0.52

+13.2%

Infrastructuur, mijnbouw, verstedelijking

Europa

0.49

0.55

+2.3%

Trage groei als gevolg van handelsbelemmeringen

Noord-Amerika

0.33

0.30

-1.9%

Dalend als gevolg van tarieven en reshoring

Zuid-Amerika

0.22

0.32

+7.8%

Mijnbouw, petrochemie, infrastructuur

Anderen

0.20

0.34

+11.2%

Diversificatie naar nieuwe markten

TOTAAL

4.10

5.50

+6.1%

 

 

Veelgestelde vragen

 

Vraag 1: Is Chinees roestvrij staal van lagere kwaliteit dan Europees of Japans roestvrij staal?

 

Voor Chinese Tier 1-fabrieken (TISCO, Baosteel, Tsingshan, ZPSS) is de kwaliteit gelijkwaardig aan die van Europese en Japanse fabrieken. Deze producenten gebruiken dezelfde apparatuur, vergelijkbare procesparameters en exporteren naar mondiale markten met een slagingspercentage van 95-98% voor de eerste- eerste inspectie. De sleutel is het specificeren van de juiste molen en het gebruik van inspectie door derden. Tier 2- en Tier 3-molens hebben een meer variabele kwaliteit en zijn het beste voor niet-kritieke toepassingen.

 

Vraag 2: Hoe zorg ik ervoor dat het Chinese roestvrij staal dat ik koop voldoet aan de ASTM/ASTM-normen?

 

Specificeer EN 10204 3.1 of 3.2 Mill Test Report (MTR) in uw inkooporder. Vereist inspectie vóór verzending door SGS, TUV, BV of DNV. Verzoek dat de MTR de volledige chemische analyse, mechanische eigenschappen, warmtebehandelingsregistraties en traceerbaarheid naar de smelthitte omvat. Voer voor kritische toepassingen uw eigen onafhankelijke tests uit op een monster (10% van de platen/spoelen is gebruikelijk). Jinie Technology levert al deze diensten als onderdeel van onze inkoopondersteuning.

 

Vraag 3: Wat is de typische doorlooptijd voor Chinese exportorders van roestvrij staal?

 

Voor standaardkwaliteiten (304L, 316L rollen/vellen) bedraagt ​​de doorlooptijd doorgaans 4-8 weken vanaf de orderbevestiging tot de FOB-haven van China. Voor platen en buizen bedraagt ​​de levertijd 6-12 weken. Voor speciale kwaliteiten (duplex, nikkellegeringen) kan de levertijd 12-20 weken bedragen. Spoedbestellingen (2-4 weken) zijn soms mogelijk met bestaande fabrieksinventaris, maar tegen een premie van 5-15%.

 

Vraag 4: Zijn er minimale bestelhoeveelheden (MOQ) voor de Chinese export van roestvrij staal?

 

Ja, maar ze zijn over het algemeen lager dan Europese of Japanse fabrieken. Voor Tier 1-fabrieken is de MOQ doorgaans 1-5 ton voor standaardkwaliteiten (rollen: 1 spoel ~2-3t; platen: 1 stuk). Voor buizen en fittingen bedraagt ​​de minimale minimumprijs doorgaans 500-1.000 kg. Handelsbedrijven zoals Jinie Technology kunnen kleine bestellingen van meerdere kopers samenvoegen om aan minimale MOQ's te voldoen.

 

Vraag 5: Welke invloed hebben tarieven en anti-dumpingrechten op de Chinese invoer van roestvrij staal in mijn land?

 

Tarieven en anti{0}}dumpingrechten (AD) variëren per land. De VS hanteert 25% Section 232-tarieven plus AD-heffingen (15-76% varieert per fabriek). De EU heeft vrijwaringsmaatregelen (10,4-25% boven het quotum). India heeft AD-heffingen van 309-1.851 USD/ton. Zuidoost-Azië (ASEAN) hanteert tarieven van 0-5% onder ACFTA. Neem contact op met uw douaneautoriteit of neem contact op met Jinie Technology voor een landspecifieke tariefanalyse.

 

V6: Kan ik dezelfde certificeringen (PED, NORSOK, NACE) krijgen van Chinese fabrieken?

 

Ja, Chinese Tier 1-fabrieken kunnen PED-, NORSOK M-630-, NACE MR0175- en maritieme klasse-certificeringen (ABS, DNV, LR) leveren. Niet alle fabrieken beschikken echter over alle certificeringen. Geef vooraf uw certificeringsvereisten op en verifieer het huidige certificaat van de molen voordat u bestelt. Jinie Technology houdt een database bij van welke Chinese fabrieken over welke certificeringen beschikken.

 

Vraag 7: Welke betalingsvoorwaarden zijn typisch voor Chinese exportorders van roestvrij staal?

 

Algemene betalingsvoorwaarden: (1) 30% voorschot + 70% vóór verzending (meest gebruikelijk voor nieuwe relaties); (2) Letter of Credit (LC) op zicht (bij voorkeur kopers); (3) 30% voorschot + 70% op kopie van de vrachtbrief (B/L) (voor bestaande relaties). Voor bestellingen van meer dan USD 500.000 kan een LC van 30-60 dagen bespreekbaar zijn. Betaal nooit 100% voorschot aan een niet-geverifieerde leverancier.

 

Vraag 8: Hoe ga ik om met de logistiek en douaneafhandeling voor Chinese import van roestvrij staal?

 

De meeste Chinese leveranciers bieden FOB (Free on Board) of CIF (Cost, Insurance, Freight) voorwaarden. Voor FOB regelt u de zeevracht en verzekering vanuit de Chinese haven. Bij CIF regelt de leverancier de vracht naar uw haven. Maak gebruik van een ervaren expediteur die bekend is met de import van roestvrij staal (zwaar, roest-gevoelig). Voor de douaneafhandeling zijn de handelsfactuur, de paklijst, de MTR en het certificaat van oorsprong vereist. Jinie Technology biedt volledige logistieke ondersteuning, inclusief vrachtboeking, douanedocumentatie en levering aan uw magazijn.

 

Vraag 9: Komt roestvrij staal van ''Indonesische oorsprong'' echt uit China?

 

Een deel ervan is dat wel. Tsingshan Holding Group (Chinees bedrijf) exploiteert een grootschalige productie van roestvrij staal in Indonesië (Morowali). In Indonesië geproduceerd materiaal is van legitieme Indonesische oorsprong en kan in aanmerking komen voor andere (vaak lagere) tarieven bij import in de VS, de EU of andere markten. Sommige leveranciers kunnen materiaal van Chinese- oorsprong echter verkeerd voorstellen als Indonesisch. Vraag altijd een certificaat van oorsprong aan en informeer bij twijfel bij de douane.

 

Vraag 10: Wat is het typische prijsvoordeel van Chinees roestvrij staal ten opzichte van het lokale aanbod in mijn land?

 

Het prijsvoordeel varieert per kwaliteit, hoeveelheid en uw lokale markt. Typische bereiken: Zuidoost-Azië: 15-25% lager; Midden-Oosten: 15-30% lager; Europa: 10-20% lager (als de tarieven dit toelaten); Noord-Amerika: 10-15% lager (vóór tarieven; na tarieven kan Chinees materiaal duurder zijn); Zuid-Azië: 20-35% lager. Het voordeel is groter voor standaardkwaliteiten (304L) en kleiner voor speciale kwaliteiten (duplex, nikkellegeringen). Ontvang een formele offerte van Jinie Technology voor uw specifieke vereisten.

 

Neem contact op met Jinie Technologie

 

Neem contact op met ons team voor inkoopondersteuning, kwalificatie van walserijen, inspectieregelingen door derden- en concurrerende offertes voor producten van roestvrij staal en nikkellegeringen uit China:

 

E-mail:Market@jnalloy.com

WhatsApp/WeChat:+86 193 3990 0211

Website:www.jnalloy.com

Adres:Jiangsu-provincie, China

Reactietijd:Binnen 4 uur (werkdagen), binnen 24 uur (weekend)

 

Aanvraag sturen
Komen naar ons toe
En begin nu met uw RFQ's.
Neem contact met ons op